Żołnierze wyklęciPiotr Zychowicz o mordzie w Puszczy Augustowskiej: Zginęli, bo byli Polakami

Piotr Zychowicz o mordzie w Puszczy Augustowskiej: Zginęli, bo byli Polakami

Piotr Zychowicz: Wyrok na Brochwicza
Piotr Zychowicz: Wyrok na Brochwicza / Źródło: DoRzeczy.pl
Dodano
W lipcu 1945 roku bolszewicy otoczyli Puszczę Augustowską i sąsiednie miejscowości i dokonali wielkiej akcji pacyfikacyjnej. Aresztowali 7 tys. ludzi, z których 2 tys. polskich patriotów zgładzili w nieznanym miejscu - mówi Piotr Zychowicz w zapowiedzi lipcowego wydania "Historii Do Rzeczy". Zapomniany mord na Polakach, jest głównym tematem nowego wydania.

- Jest to zbrodnia, która była tematem tabu w PRL, ale również w III RP mało się o niej mówi. My na to w "Historii Do Rzeczy" się nie zgadzamy. Uważamy, że jest to tragedia narodowa, o której trzeba mówić jak najwięcej, ponieważ jesteśmy to winni ofiarom. Oni zginęli dlatego, że byli Polakami - mówi Zychowicz.

Okładka miesięcznika Historia Do Rzeczy: 7/2017
Więcej możesz przeczytać w 7/2017 wydaniu miesięcznika „Historia Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Więcej historii