Żołnierze wyklęciMińsk Mazowiecki: Zdewastowano mural upamiętniający majora Łupaszkę

Mińsk Mazowiecki: Zdewastowano mural upamiętniający majora Łupaszkę

Zniszczony mural w Mińsku Mazowieckim
Zniszczony mural w Mińsku Mazowieckim / Źródło: Facebook / Fundacja Niezłomni
Dodano
Na muralu poświęconym Zygmuntowi Szendzielarzowi pseudonim "Łupaszka" nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą słowo "morderca".

O zdarzeniu poinformowała na swoim Facebooku Fundacja "Niezłomni". "Mamy nadzieję, że podobne epitety, zaczerpnięte z komunistycznej propagandy, wraz z postępem edukacji dotyczącej historii bohaterskich żołnierzy antykomunistycznego podziemia, znajdą się na śmietniku historii razem z jej autorami" – napisano.

Na muralu w Mińsku Mazowieckim znajduje się napis: "Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej Ojczyzny". Na umieszczonym obok wizerunku "Łupaszki" pojawiło się namalowane czerwoną farbą hasło "morderca".

Zygmunt Szendzielarz, legendarny żołnierz wyklęty i dowódca 5. Wileńskiej Brygady AK, spoczął w kwietniu 2016 roku na Wojskowych Powązkach. Decyzją ministra obrony Antoniego Macierewicza "Łupaszka" został pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika.

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Więcej historii